Ne için krediye ihtiyacınız var?

 
 

%3,05'ten başlayan faiz oranlarıyla konut krediniz Akbank’ta

Hemen Başvur
 

 Kredi Hesaplama

 

 Eşya Sigortası ile Tanışın

 Başvurum Nerede?

 

Konut Kredisi SSS

Kimler Konut Kredisi kullanabilir?

23-65 yaşlar arasındaki, risk ve istihbaratında olumsuzluğu bulunmayan ve gelirini belgeleyen herkes konut kredisi Kredisi kullanabilir

Konut Kredisi kullanımı için kredi kullanacak kişide maksimum yaş sınırı nedir?

Konut kredisi kullanabilmek için maksimum yaş sınırı 65’tir.

Konut kredisi kullanacak kişinin yaşı ve kredinin vadesi toplamı 70’i aşmamalıdır. Örneğin 65 yaşında iseniz kullanacağınız kredinin vadesi maksimum 5 yıl olabilir.

Konut Kredisi’nde maksimum vade nedir?

TL kredilerde maksimum vade 120 aydır. Güncel vade bilgilerini şubelerimizden ya da www.akbank.com adreslerinden öğrenebilirsiniz.

Konut Kredisi kullanmak için talep edilen minimum gelir nedir?

Minimum hane halkı gelirinin 1000 TL olması gerekmektedir.

Kredi işlemleri ne kadar sürede sonuçlanır?

Başvuru yapılan kanala göre süre farklılaşır. Başvuru şubelerimiz aracılığı ile yapılacaksa, gerekli belgelerle şubeye gidilir; belgeler eksiksizse, 1 gün içinde kredi cevabı verilir. Ancak bu süre, tutara göre değişebilir.

Hangi tip konutlar için Konut Kredisi Kredisi kullanılabilir?

Seçeceğiniz konut, şehir içinde ya da dışında bir apartman katı, bahçeli ev, dükkân, mağaza, büro olabilir. Sadece inşaatının bitmiş ve iskânının (yapı kullanma izin belgesinin) alınmış olması gerekir. Bankamızın anlaşmalı olduğu konut projeleri için de konut kredisi kullanabilirsiniz. Bu projeleri Akbank Şubelerinden öğrenebilirsiniz.

Kredi konusu tapunun özellikleri ne olmalıdır?
  • “Kat mülkiyeti” veya “Kat irtifakı” tapusu olan ve “tapunun niteliği” (vasfı) veya “edinme sebebi” kısmında “mesken, konut, daire, BAK, kârgir (kâgir) ev, avlulu ev, dubleks-tripleks mesken, çatı arası piyesli vb” ifadeler yer almalıdır.
  • Kat irtifakı tapusu olan konutlar, İskân Raporu (Yapı Kullanım İzin Belgesi) olması halinde, kat mülkiyeti gibi işleme alınır.
  • Arsa tapusuna istinaden konut kredisi Kredisi kullandırılmamaktadır. Ancak arsa üzerinde bina olması ve tapuya ilave olarak İskân Raporu (YKİB) veya yapı ruhsatının olması durumunda, binanın tamamının satın alınıyor olması ve tamamına ipotek konulması koşuluyla, söz konusu kredi başvuruları değerlendirilebilmektedir.
​​
Satın alacağım konutun ne kadarlık tutarı için Konut Kredisi kullanabilirim?

Detaylar için tıklayınız.