HGS Sorgulama ve HGS Ödeme

HGS ve HGS İşlemleri Tek Adreste!

HGS - Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat, hızlı ve indirimli ücretlerden yararlanarak geçiş yapabilirsiniz. HGS başvuru, HGS bakiye sorgulama ve HGS yükleme işlemlerini bankamızdan kolaylıkla yapabilirsiniz.

HGS etiketinizi Akbank Direkt İnternet’ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemizden yapacağınız HGS başvurusu sonrası etiketinizi hemen teslim alıp, kullanmaya başlayabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet’ten yapacağınız başvurularda etiketiniz kurye ile dilediğiniz adrese gönderilecektir.

Akbank Direkt İnternet’te Ödemeler menüsünden HGS İşlemleri adımını seçerek başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. HGS Sorgulama ve HGS yükle işleminizi Akbank Direkt’ten kolayca yapabilirsiniz.​

​​

HGS için Akbank kredi kartlarından veya vadesiz hesabınızdan HGS Ödeme talimatı verebilir, böylece HGS bakiyesi belli bir limit altına düştüğünde belirleyeceğiniz tutarda otomatik olarak yükleme yapılacağından HGS borç sorgulama, HGS ceza sorgulama veya HGS bakiye takibi yapmak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca dilerseniz hesabınıza tanımlı Artı Para limitinizden de otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle hesabınızda paranız olmasa da limitiniz dahilinde etiketinize bakiye yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bankamızdan HGS etiketinizi aldığınızda kullanımına yönelik yönlendirmeleri bulacağınız HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu sizlere ücretsiz olarak verilecektir.

HGS ödeme, HGS sorgulama ve HGS başvuru gibi işlemlerinizi Akbank Direkt İnternet’ten kolaylıkla yapmanız mümkün. HGS ve HGS bakiye işlemleri​ ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için aşağıdaki “Sık Sorulan Sorular” bölümünü inceleyebilirsiniz.

Avantajlar

    • Azaldıkça otomatik bakiye yükleme ile takip gerektirmez
    • Artı Para limiti dahilinde bakiye yükleme
    • Hareket ve geçiş bilgileride takip kolaylığı ve raporlama imkanı
    • Otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş imkanı
Hemen Al​​

 HGS Ödeme

 HGS Sorgulama

Ödemelerimi Nasıl Yapabilirim?

HGS - Sık Sorulan Sorular

Hangi araç sınıfları için başvuruda bulunabilirim?
Tüm araç sınıfları için etiket talebinde bulunabilirsiniz.
Araç sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?
1.Sınıf Araçlar: Aks aralığı (dingil mesafesi) 3.20 metre altında olan araçlar 1. sınıftır.
2.Sınıf Araçlar: Aks aralığı 3.20 metre ve üzerinde olan her türlü 2 akslı araç 2. Sınıftır.
3.Sınıf Araçlar: Aks adedi (dingil sayısı) 3 tane olan her türlü araç 3.sınıf araçtır.
4.Sınıf Araçlar: Dingil sayısı 4 ve 5 adet olan her türlü araç 4.sınıf araçtır.
5.Sınıf Araçlar: Dingil sayısı 6 ve daha fazla olan (kamyon, treyler vb.) araçlar 5. sınıf araçtır.
HGS bakiyem azaldıkça yüklemelerimi nasıl gerçekleştireceğim?
HGS etiketiniz için Akbank kredi kartlarından veya vadesiz hesabınızdan otomatik yükleme talimatı alınır, böylece HGS bakiyeniz belli bir limit altına düştüğünde belirleyeceğiniz tutarda otomatik olarak yükleme gerçekleştirilir. Ayrıca dilerseniz hesaben yüklemeleriniz için Artı Para limitiniz de kullanılabilecektir. HGS bakiyenizi Akbank İnternet’ten görüntüleyebilir, otomatik olarak yüklenmesi için belirlediğiniz tutarı güncelleyebilir, dilerseniz talimatınıza ek olarak bakiye yükleme işleminizi Akbank İnternet ve Mobil’den yapabilirsiniz. İşlemlerinizi Akbank İnternet’te Ödemeler menüsünden HGS İşlemleri adımından yapabilirsiniz.
HGS işlemlerimi gerçekleştirebileceğim kanallar nelerdir?
HGS başvurularınızı Akbank İnternet’ten Ödemeler menüsünden veya size en yakın Akbank şubesinden gerçekleştirebilirsiniz. Ürün ve talimat bilgilerini Akbank İnternet’te Ödemeler menüsü HGS İşlemleri adımından güncelleyebilir, ilave olarak geçiş ve hareket bilgilerini sorgulayabilirsiniz.

Yabancı plakalı araçlar için HGS alabilir miyim?
Yabancı plakalı araçlar için HGS satın alabilirsiniz.
HGS’min çalınması, kaybolması, vb. durumlarda ne yapmalıyım?
HGS etiketinizin çalınması/kaybolması durumunda en kısa sürede 444 25 25 / 0850 222 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayarak veya size en yakın Akbank Şubesi’ne gelerek ürününüzü iptal ettirmeniz gerekmektedir.