Akbank Yatırım Hizmetleri

Yatırım Hizmetleri Ürünlerini Keşfet

  

 • Döviz ve Emtia
 • Hisse Senedi&Varant
 • VİOP
 • Yatırım Fonu
 • Tahvil/Bono
 • Türev Ürünler

​Tüm yatırımlarını Akbank Mobil ile tek yerden kolayca yönet!

Artık müşterilerimiz Akbank Mobil'de tüm yatırım hizmetlerine tek bir menüden ulaşabiliyor ve yatırım portföyündeki ürünlerin hepsini bir arada görüntüleyebiliyor. Güncel bakiyelerini, döviz, hisse senedi, yatırım fonu portföylerinin değer artışı ve azalışlarını görüntülerken, ürün grafikleri ile piyasa trendini inceleyebiliyorlar. Portföylerindeki varlıkların ortalama maliyetlerini görerek, sunduğumuz grafikler ile trendleri rahatça takip edebiliyorlar.

Hemen işlem yapmak için Akbank Mobil veya İnternet’e giriş yap. Akbank Mobil ve İnternet’e müşteri numaran, TC kimlik numaran veya kredi kartı bilgilerinle giriş yapabilirsin. Şifreni unuttuysan üzülme! “Şifre Al”a tıklayarak şifreni alabilirsin.

Akbank Mobil'i İndirŞifre AlAkbank Mobil Giriş

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

 Yatırımcı Profili Simulasyonu ile Hemen Risk Profilinizi Öğrenin

Neden Akbank Yatırım Hizmetleri

Sıkça Sorulan Sorular

Kimler Faydalanabilir?
 • Akıllı Portföy ürünün minimum satın alma tutarı 100.000 (Yüz Bin) TL'dir.
 • Yatırım Sepetleri ürününün minimum satın alma tutarı 1.000 (Bin) TL'dir.
 • Akbank Yatırım Hizmetleri'nden, yatırımlarına risk ve getiri beklentisi paralelinde yön vermek isteyen tüm Akbank müşterileri faydalanabilir.
 • Akbank Yatırım Hizmetleri'nden yararlanmanız için alt limit gerekmezken Yatırım Danışmanlığı hizmetinden yararlanmak için, Akbank'da en az 500.000 TL veya muadili para cinsinden (TL/Döviz Vadeli-Vadesiz Mevduat, Yatırım Fonu, TL/Döviz Hazine Bonosu/Devlet Tahvili/Eurobond veya Hisse Senedi) varlığınızın bulunması ve "Yerindelik Testi"ni tamamlamış olmanız yeterlidir. Akbank ve Ak YatırımMenkul Değerler A.Ş. Yatırım Danışmanlığı hizmeti için gerekli olan minimum varlık bakiyesini değiştirme hakkını saklı tutar.
 • Akbank Özel Bankacılık müşterileri kendilerine atanacak kişisel Ak Yatırım Danışmanından hizmet alabilirler.


Yatırımcı Profilleri Nelerdir?

Korumacı
Piyasaları ve ilgilendiğim enstrümanları vakit buldukça takip eden tasarruf sahiplerini ifade eder.

 • Yatırımının %80-90'ını kısa vadede mevduatta değerlendirir.
 • Yatırımının %10-20'lik kısmında kısa vadede oluşacak dalgalanmalara değil, orta-uzun vadedeki (1 yıl ve üzeri) potansiyel getiriye odaklanır. Altın, tahvil içerikli fonlar ve çok sınırlı olmak kaydıyla hisse senedi ağırlıklı TEFAS yatırım fonları gibi enstrümanlarda değerlendirir.

Dengeli
Piyasaları her gün olmasa bile takip eden, genel trendleri izlemeye çalışan tasarruf sahiplerini ifade eder.

 • Birikimlerinin %70-80'ini çeşitli vadelerde mevduat gibi sabit getirili enstrümanlarda değerlendirir.
 • Birikimlerinin bu %20-30'luk kısmında daha uzun vadeli (1 yıl ve üzeri) perspektif ile orta-uzun vadedeki getiri potansiyeline odaklanır. Anapara korumalı fonlar, altın, devlet ve özel sektör tahvilleri, emtialar; kısmen hisse senedi ağırlıklı TEFAS yatırım fonları ile büyük ve istikrarlı şirketlerin hisse senetleri gibi enstrümanlara yatırım yapar.

Atak
Çok sık olmasa da, bazen çeşitli yatırım araçlarında kısa vadeli alım-satım işlemleri yapabilen ve piyasaları yakından takip ederek genel trendleri izlemeye çalışan tasarruf sahiplerini ifade eder.

 • Toplam yatırım portföyünün %60-70'i ile çeşitli vadelerde mevduat gibi sabit getirili enstrümanlara yatırım yapar.
 • Birikimlerinin %30-40'lık kısmını kısa vadede oluşacak dalgalanmalara değil orta-uzun (1 yıl ve üzeri) vadedeki potansiyel getiriye odaklanır. Altın, hisse senedi içerikli TEFAS yatırım fonları, hisse senetleri, emtialar, devlet ve özel sektör tahvilleri gibi enstrümanlara yatırım yapmaya sıcak bakar.

Agresif
Piyasaları oldukça yakından, bazen anlık izleyen; genel olarak riski seven tasarruf sahiplerini ifade eder.

 • Yatırım portföyünün en az yarısı ile yüksek potansiyel getiri beklentisiyle, tahvil-bono ağırlıklı fonlar, altın, diğer emtialar, para birimleri, hisse senetleri ve bunları içeren yatırım fonlarına yatırım yapabilir.
 • Çok kısa vadeli, bazen günlük spekülatif alım-satım işlemleri yapabilir.
 • Piyasa koşullarının ve yatırım ortamının uygun olmadığını düşünüyorsa mevduat gibi sabit getirili enstrümanlara yatırım yapabilir.


Akbank Robo Danışmanlık Nedir?
Akbank Robo Danışmanlık, temel olarak müşterinin genel yatırım profili ve beklentisini ölçerek bunun paralelinde ideal varlık dağılımı ve dinamik yatırım önerileri üreten bir sistemdir.
Ak Portföy tarafından hazırlanan, Finansal algoritmalar olarak da ifade edilen bu yatırım karar mekanizmaları normalde bireysel yatırımcılar tarafında ulaşılması kolay olmayan "özel portföy yönetimi" hizmetine ideal ve modern bir alternatifi temsil ediyor. Diğer bir değişle daha küçük ölçekli bireysel yatırımcıların portföy yönetim hizmeti almasını sağlayan bir finansal teknoloji aracı.
Piyasa şartları paralelinde tasarruf sahibinin varlık dağılımını profesyonel yatırım süreçlerine dayanarak otomatik olarak güncelleyen bu hizmet Türkiye'de ilk olarak Akbank'ta uygulanmaya başlanmıştır.
Tek yapmanız gereken Akbank Mobil ve İnternet'ten veya Şubelerimizdeki tabletlerden yatırımcı profilinizi belirlenmeniz.