Uygulama Programlama Arayüzü Akbank API Portal

Mobil Dünyanın Fikir Merkezi

Akbank ​Uygulama Programlama A​rayüzünü (API) dünyaya açan ilk banka oluyor!

Akbank API Portalı İncele

Akbank Mobil Uygulama Arayüzü ile En İyi Finansal Teknoloji Girişimci Fikirleri Hayata Geçiyor

Dijital teknolojideki gelişmeleri hızla bankacılık ürün ve hizmetlerine uyarlayarak müşterilerimizin hizmetine sunan banka olarak Akbank Uygulama Programlama Arayüzü’müzü (Application Programming Interface - API) tüm uygulama geliştiricilerinin hizmetinde açan ilk banka olduk. Akbank API Developer Portal ile birlikte teknolojideki liderliğimizin sorumluluğuyla bu alandaki yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz.

İngilizce olarak hazırlayıp kullanıma açtığımız API Portal sitesi, dünyanın her yerindeki finans alanında uygulama geliştirmek isteyen kişi ve kuruluşlar, API’lerimize erişerek uygulama geliştirme çalışmalarını yürütebilirler. Finans alanında fikri ya da projesi olan tüm girişimcilerin, Akbank’ın API altyapısını kullanarak geliştirecekleri en yeni uygulamaları müşterilerimizin hizmetine sunmayı hedefliyoruz.

Akbank API portalı, bireysel ya da küçük girişimcilerin yanı sıra, kurumsal teknoloji şirketlerinin araştırma geliştirme birimlerine de açık olacak. Böylece, API servislerini açan Türkiye’deki ilk banka olarak, bu kuruluşlar ile iş birliğimiz sonucu geliştirilecek uygulamalarla, değişen teknolojiye en hızlı şekilde adapte olabilen, müşterilerine verdiği hizmet çeşitliliğini artıran ve Türkiye’deki küçük girişimcilere olanak sağlayarak gelişimi de hızlandıran öncü banka olmayı sürdüreceğiz.

Akbank API Portalı​ İncele​