Hakan Binbaşgil - Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdür
Hakan Binbaşgil, Akbank’a Ekim 2002’de Değişim Yönetiminden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Akbank’ın Türkiye’nin en müşteri odaklı, modern ve yenilikçi finans kuruluşlarından biri olmasını sağlayan “Yeniden Yapılandırılma ve Değişim Programı” çalışmalarını başlatmıştır. Hakan Binbaşgil, Kasım 2003’te Perakende Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı, Mayıs 2008’de Genel Müdür Vekili ve Ocak 2012’den itibaren ise Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi olmuştur. Binbaşgil, Akbank’a katılmadan önce Accenture’ın Londra ve İstanbul ofislerinde Yönetim Danışmanlığı ve farklı bir özel sektör bankasında Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Binbaşgil, ayrıca yurt içi ve yurt dışındaki çeşitli kurumlarda Yönetim Kurulu Üyelikleri’nde de bulunmuştur.

Akbank Genel Müdürlüğü görevinin yanı sıra Binbaşgil, Ak Portföy Yönetimi A.Ş., Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş., Ak Finansal Kiralama A.Ş., Akbank AG ve Akbank (Dubai) Limited’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı da yapmaktadır. Hakan Binbaşgil, Robert Kolej’in ardından Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. Binbaşgil, aynı zamanda Louisiana State University, Baton Rouge’dan işletme ve finans dallarında yüksek lisans dereceleri almıştır.
 
Ahmet Fuat Ayla - Genel Müdür Yardımcısı - Krediler
Ahmet Fuat Ayla, 2002 yılında Akbank’ta Batı Kurumsal Şube Müdürü olarak göreve başlamış, 2005 yılında Kurumsal ve Ticari Krediler Onay Bölüm Başkanlığı’na ve 2007 yılında da Kurumsal ve Ticari Krediler Genel Müdür Yardımcılığı’na atanmıştır. Ahmet Fuat Ayla, Bireysel, Kurumsal, Ticari ve Perakende Kredilerin Onay, İzleme ve Takibinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapmaktadır. Çeşitli özel sektör bankalarında üst düzey pozisyonlarda çalıştıktan sonra Akbank’a katılan Ahmet Fuat Ayla, Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.
 
Hülya Kefeli - Genel Müdür Yardımcısı - Uluslararası Bankacılık
Hülya Kefeli, 1983 yılından bu yana Akbank’ta Dış İlişkiler ve Uluslararası Bankacılık bölümlerinde çeşitli pozisyonlarda bulunmuş, 2007 yılında Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Kefeli Akbank (Dubai) Limited ve AKLease Yönetim Kurulu Üyesi olarak da görev yapmaktadır. DEİK Çin ve İngiltere İş Konseyleri’nde Yürütme Kurulu Üyesi’dir. Hülya Kefeli, Robert Kolej’in ardından İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur.
 
K. Atıl Özus - Genel Müdür Yardımcısı - Finansal Koordinasyon
Atıl Özus, Akbank’a Kasım 2000’de Finansal Kontrol ve Risk Yönetiminden sorumlu Müdür olarak katılmış ve Bölüm Başkanlığı’na yükselmiştir. Aralık 2007’de Finansal Koordinasyondan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanan Atıl Özus, Akbank’a katılmadan önce Ernst&Young’da Denetim Müdürlüğü yapmıştır. Akbank’ın iştiraklerinden Ak Portföy Yönetimi, Ak Finansal Kiralama ve Akbank AG’de Yönetim Kurulu Üyesi olan Atıl Özus, aynı zamanda Banka’nın Tüketici İlişkileri Koordinasyon Görevlisi’dir. Atıl Özus Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü mezunudur.
 
A. Galip Tözge - Genel Müdür Yardımcısı - Bireysel Bankacılık
A. Galip Tözge, Akbank’a Eylül 2002’de Perakende Bankacılık Dağıtım Kanallarından sorumlu Bölüm Başkanı olarak katılmış ve Aralık 2007’de Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Tözge, Akbank’a katılmadan önce farklı bir özel sektör bankasında Genel Müdür Yardımcılığı yapmıştır. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan A. Galip Tözge, yüksek lisans derecesini İşletme dalında ABD’de Missouri Üniversitesi’nden almıştır.
 
Mehmet Sindel - Genel Müdür Yardımcısı - Ödeme Sistemleri ve Kurumsal İletişim
Mehmet Sindel, Kasım 2010’da Akbank’ta Ödeme Sistemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Akbank’a katılmadan önce çeşitli özel sektör bankalarında üst düzey pozisyonlarda görev almıştır. Mehmet Sindel, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunudur.
 
Kerim Rota - Genel Müdür Yardımcısı - Hazine
Kerim Rota, Kasım 2010’da Akbank’ta Hazineden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Akbank’a katılmadan önce çeşitli özel sektör bankalarında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yapan Kerim Rota, Gazi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği mezunudur. Rota, aynı zamanda Bilgi Üniversitesi İşletme Yönetimi dalında yüksek lisans derecesi almıştır.
 
Kaan Gür - Genel Müdür Yardımcısı - Ticari Bankacılık
Kaan Gür, Akbank’a Ocak 2011 tarihinde Ticari ve KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Akbank’a katılmadan önce farklı bir özel sektör bankasında üst düzey yönetici olarak çeşitli görevlerde bulunmuştur. Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) ve Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD) Üyesi olan Gür, Gazi Üniversitesi Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü mezunudur.
 
Alper Hakan Yüksel - Genel Müdür Yardımcısı - Kurumsal Bankacılık
Alper Hakan Yüksel, Akbank’a Mart 2011 tarihinde Kurumsal Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak katılmıştır. Yüksel, Akbank’a katılmadan önce yurt içi ve yurt dışında farklı finans kuruluşlarında üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur. Alper Hakan Yüksel, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunudur.
 
Saltık Galatalı - Genel Müdür Yardımcısı - Özel Bankacılık
Saltık Galatalı, Kasım 2009’da Akbank’a Özel Bankacılık Strateji ve Yatırım Yönetiminden sorumlu Bölüm Başkanı olarak katılmış ve Temmuz 2011’de Özel Bankacılıktan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Kariyerine BIST’de başlayan Saltık Galatalı, Akbank’a katılmadan önce, çeşitli finans kuruluşlarında üst düzey pozisyonlarda görev almıştır. İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Saltık Galatalı, ABD’de Adelphi Üniversitesi’nden (MS) Yatırım Yönetimi ve Bankacılık alanında yüksek lisans derecesine sahiptir.
 
Turgut Güney - Genel Müdür Yardımcısı - Bilgi Teknolojileri
Turgut Güney, Ekim 2011’de Akbank’ta Bilgi Teknolojilerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. Akbank’a katılmadan önce, Amerika’da Computer Task Group ve Oracle Danışmanlık’ta kıdemli danışman olarak çalışan Güney, ayrıca yurt içinde farklı bankalarda üst düzey pozisyonlarda yönetici olarak görev yapmıştır. Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü lisans ve Southern Illinois Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Bilimleri Bölümü yüksek lisans derecesine sahiptir.
 
Orkun Oğuz - Genel Müdür Yardımcısı - Direkt Bankacılık
Orkun Oğuz, Ocak 2013’de Akbank’ta Direkt Bankacılık’tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak göreve başlamıştır. İş hayatına Amerika’da FedEx’te Pazarlama Analist’i olarak başlayan Orkun Oğuz, uzun yıllar Peppers & Rogers Group’ta Yönetici Ortak olarak, Bankacılık ve Finansal Hizmetler konularında danışmanlık yapmış, önce EMEA Bölgesi, son olarak da ABD ofisinin Genel Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde lisans ve University Of Georgia – ABD’de İşletme (MBA) yüksek lisans derecesine sahiptir.
 
Bülent Oğuz - Genel Müdür Yardımcısı - KOBİ Bankacılığı
Bülent Oğuz, Akbank’ta Mart 2003’de Müdür Yardımcılığı pozisyonunda göreve başlamış ve sırasıyla KOBi ve Bireysel Bankacılık iş birimlerinde Müdür ve Bölüm Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Oğuz, 1 Temmuz 2013 itibarıyla Akbank KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcılığına atanmıştır. Akbank’a katılmadan önce çeşitli özel sektör bankalarında Kurumsal Bankacılık ve Krediler alanında yöneticilik yapan Oğuz, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nden lisans ve Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA derecesine sahiptir.
 
Özlen Sanıbelli - Genel Müdür Yardımcısı - Operasyon
Özlen Sanıbelli, Yeni Ufuklar Değişim Programı’nda Şube Ağı Değişim Yönetimi’nden sorumlu Bölüm Başkanı olarak Ocak 2003’te göreve başlamış; ardından Kalite Yönetimi departmanını kurmuş ve yönetimini üstlenmiştir. 2007-2008 yıllarında Gebze’de inşa edilen Akbank Bankacılık Merkezi’nin proje yönetiminden sorumlu olan Özlen Sanıbelli, 2009 yılından itibaren Kalite Yönetimi sorumluluğuna ilaveten bankanın Süreç Yönetimi ve Operasyonel Verimlilik faaliyetlerini de üstlenmiştir. Özlen Sanıbelli 1 Ekim 2013’de Operasyon İşbirimi’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği mezunu olan Özlen Sanıbelli, aynı okuldan Mühendislik Yönetimi yüksek lisans (MBA) derecesine sahiptir.
 
Burcu Civelek Yüce - Genel Müdür Yardımcısı – İnsan Kaynakları ve Strateji
Burcu Civelek Yüce, 2006 yılında katıldığı Akbank’ta son olarak Strateji Yönetimi Başkanı görevini yürütmüştür. Mayıs 2014’te İnsan Kaynakları ve Strateji Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Burcu Civelek Yüce, insan kaynakları, strateji yönetimi ve şube kanalı geliştirme alanlarından sorumludur. Akbank’a katılmadan önce, uluslararası yönetim danışmanlığı ve teknoloji şirketlerinde çalışmıştır. Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’ni ve MBA programını birincilikle tamamlayan Burcu Civelek Yüce, Harvard Business School ve Koç Üniversitesi’nde eğitimlere katılmıştır.
​​​​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​