Altın Mevduat Hesabı

Akbank'tan Altın Mevduat Hesabı!

Birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyenler için Akbank'ta artık yeni bir seçenek var: Akbank Altın Mevduat Hesabı.

Akbank Altın Mevduat Hesabı, altında kazanma fırsatı olduğunu düşünen ve yatırım seçenekleri arasından mevduatı tercih eden müşterilerimize yönelik hazırlanmıştır. Akbank Altın Mevduat Hesabı ile altına yatırım yapanlar artık altınlarım düşük ayarlı mı, işçilik maliyeti ne olacak, çaldırırsam/kaybedersem ne yaparım, bu altının gramı düşük mü, acaba eski tarihli ise ne olacak gibi sorunlar ile uğraşmayacak. TL, USD, EURO ya da herhangi bir döviz gibi, gram cinsinden alacağınız altınlarınız Akbank Altın Mevduat Hesabı 'nda sizin için değerleniyor olacak.

Üstelik Altın Mevduat Hesabı'nızdan hesap işletim ücreti alınmayacaktır.

Başvuru

Henüz Akbank müşterisi değilseniz dilediğiniz Akbank Şubesi’ne uğrayarak Akbank müşterisi olabilir, Yatırım Hesabı açtırabilirsiniz.

Akbank Direkt İnternet'ten faydalanabilmeniz için, herhangi bir Akbank Şubesi'ne gelerek firmanız adına bir Vadesiz Ticari Mevduat Hesabı açtırmanız ve Akbank Direkt İnternet Başvuru Formu doldurmanız yeterlidir.

Akbank Direkt İnternet Başvuru Formu’nu doldurmanızın ardından, kullanıcı kodunuzu/kodlarınızı şubenizden öğrenebilirsiniz. Şifreniz formda belirtmiş olduğunuz cep telefonu numarasına SMS olarak iletilecektir.

Akbank Direkt İnternet Kullanıcı Kodu’nuzu veya Akbank Direkt Şifre’nizi unuttuysanız veya hatırlamıyorsanız şubenize başvurmanız gerekmektedir.

1. Altın Mevduat Hesabı nedir?
3. Altın Mevduat Hesabı'nda hangi para birimleri ile altın alabilirim?
4. Altın Mevduat Hesabı'ndan hesap işletim ücreti alınacak mıdır?
5. Altın Mevduat Hesabı'nın avantajları nelerdir?
6. Birden fazla Altın Mevduat Hesabı'na açtırabilir miyim?
7. Altın Mevduat Hesabı ile satın aldığım altınların fiziki teslimatı yapılacak mı?
8. Altın Mevduat Hesabı açtırmak için gerekli bir minimum açılış tutarı var mı?
9. Altın Mevduat Hesabı için belirlenmiş minimum/maximum işlem limitleri var mı?
10. Altın Mevduat Hesabı'mın döviz cinsi ne olacak?
11. Altın Mevduat Hesabı'mla alıp satacağım altınların saflık derecesi ne olacak?
12. Altın Mevduat Hesabı'ma ilişkin yaptığım işlemler dekontta nasıl gözükecek?