•  
​​

Bilgisayarınızın ve şifrelerinizin güvenliği için...

Akbank Direkt İnternet, müşterilerinin parasal güvenliğini en üst düzeyde sağlamak için sistemsel olarak üst düzey güvenlik önlemleriyle korunur. Bu güvenlik önlemlerinin gerektiği düzeyde sağlanabilmesi için, müşterilerimizin aşağıdaki bilgileri dikkatle okuması ve bilgisayarının ve şifrelerinin güvenliği için aşağıdaki uyarılara kesinlikle dikkat etmesi gerekir.

Akbank Direkt İnternet'i, mutlaka tarayıcınıza www.akbank.com yazarak ulaştığınız Akbank web sitesi üzerinden kullanın. Sahte e-posta linkleri,e-posta ekleri, arama motorlarında listelenen sahte sayfa linkleri, internet sitelerindeki güvenli olmayan reklam ve sponsor linkleri aracılığıyla bilgisayarınız virüslere maruz kalabilir.

Akbank Direkt’e giriş yapıldığında daha önce karşılaşmadığınız bir görüntü ile karşılaştığınızda çıkış seçeneği ile işlemi sonlandırın.

  • Örneğin; Akbank’ın"CEPWAP" adında herhangi bir ürünü bulunmamaktadır; Akbank Direkt İnternet kullanımı esnasında bu ve benzeri bir ekranla karşılaştığınızda hiç bir bilgi girmeden,işleminizi "çıkış" seçeneği ile sonlandırarak lütfen 444 25 25 / 0850 222 25 25 Telefon Şubesi'ni arayın.

Akbank Direkt İnternet’e Müşteri Numarası, Güvenlik Kodu, Kullanıcı Adı, Akbank Direkt şifresi ve SMS ile cep telefonunuza gönderilen Cep Şifre ile giriş yapabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet'e giriş yapabilmek için sizden hiçbir zaman TCKN, Cep telefonu numarası, marka ve modeli, banka kartı numarası ve şifresi gibi bilgiler istenmez. Aşağıdaki gibi farklı bir bilgi istenildiği durumla karşılaştığınızda, hiçbir bilgi girmeden lütfen 444 25 25 / 0850 222 25 25 Telefon Şubesi'ni arayın.

 

Akbank Direkt İnternet kullanımında dikkat etmeniz gerekenler
Güvenlik Resmi ile ilgili bilmeniz gerekenler
Tarayıcınızın güncelliği konusunda dikkat etmeniz gerekenler
İnternet kullanımında dikkat etmeniz gerekenler
Sahte e-postalar ile ilgili dikkat etmeniz gerekenler
Güvenliğiniz için biz neler yapıyoruz
Türkiye Bankalar Birliği ve TCMB Duyuruları
​​​​​
IP kısıtlama nedir?
IP kısıtlamasını nasıl yapabilirim?
ISS kısıtlama nedir?
​​

Tek Kullanımlık Şifre ve Mobil İmza   

“Akbank Direkt İnternet işlemlerinde sizden SMS yoluyla onay alma işlemidir.

Akbank Direkt İnternet Bireysel ve Kurumsal'a girişte Müşteri Numarası, Kullanıcı Adı ve İnternet Şifresi’ne ek olarak Cep Şifre kullanmanız gerekmektedir. Bununla birlikte, “Akbank Direkt İnternet’ten yaptığınız tüm para transferi (Havale, EFT gibi), Kredi Kartı İşlemleri ve Bağışlar gibi bir çok işlemi de Cep Şifre ile gerçekleştirirsiniz.

Cep Şifre ile ilgili her türlü konuda 444 25 25 Telefon Şubemizden yardım alabilirsiniz.

*Bu uygulama çerçevesinde gönderilecek olan tüm SMS'ler ücretsizdir.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun (BDDK) 14.09.2007 tarih ve 26643 sayılı “Bankalarda Bilgi Sistemleri Yönetiminde Esas Alınacak İlkelere İlişikin Tebliğ" kapsamında 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren Akbank Direkt İnternet girişlerinde Tek Kullanımlık Şifre kullanımı yasal olarak zorunlu olmuştur.

1 Ocak 2010 tarihinden itibaren; “Akbank Direkt İnternet girişlerinde mevcut Müşteri Numaranız, Kullanıcı Adı/Kodunuz ve İnternet Şifrenize ek olarak Tek Kullanımlık Şifre girmeniz istenecektir.

Tek kullanımlık şifre olarak;

  • Akbank Direkt İnternet Bireysel ve Kurumsal'da Cep Şifre ve,
  • Akbank Direkt İnternet Bireysel'de Mobil İmza’nızı kullanabilirsiniz.
Akbank Direkt İnternet'i kullanabilmeniz için Bankamızda kayıtlı ve doğru bir cep telefonu numaranızın olması gerekmektedir. Eğer kayıtlı telefonunuz doğru ve güncel değilse veya telefon numaranız değiştiyse, cep telefonu numaranızı Şubelerimizden güncelleyebilirsiniz.

Tek Kullanımlık Şifrenin İnternet Şubelerinde zorunlu olmasına ilişkin BDDK Tebliği’ne ulaşmak için tıklayınız.

Bu konudaki Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Kamuoyu Duyurusu ve Sık Sorulan Soruları okumak için tıklayınız.
 
Cep Şifre işlemi nasıl gerçekleştirilir?
Cep Şifre kullanırken dikkat edilmesi gereken konular nelerdir?
Hangi durumlarda Cep Şifre kullanılamaz?
Cep Şifre hangi işlemlerde kullanılır?

Bankacılık işlemlerinizi Mobil İmza ile kolaylaştırın!

Akbank Direkt İnternet Bireysel'de ve CepŞubesi’nde yapacağınız Para Transferi, Kredi Kartı İşlemleri ve Bağışlar gibi işlemleriniz için Mobil İmza sahibi olmanız yeterli
 

1. Mobil İmza’ya nasıl başvurabilirim?
2. Mobil İmza’yı kullanmaya nasıl başlayabilirim?
3. Mobil İmza’yı Akbank’ta kullanmaya nasıl başlayabilirim?
4. Mobil İmza ile Akbank Direkt İnternet Bireysel'de hangi işlemleri yapabilirim?
5. Mobil İmza’yı Akbank dışında da kullanabilir miyim?

Akbank Direkt İnternet’ten gerçekleştirdiğiniz para transferlerini takip etmek ister misiniz?

Akbank Haberci üyesi olarak, Akbank Direkt İnternet’ten gerçekleştirdiğiniz para transferi işlemleri sms veya email ile takip edebilirsiniz.

Akbank Haberci ile kredi kartınız ile yaptığınız harcamaları da anında takip edebilirsiniz.

Akbank Haberci’ye Akbank Direkt İnternet’ten hemen başvurmak için tıklayın