Hızlı Geçiş Sistemi sayesinde otoyol ve köprülerden rahat, hızlı ve indirimli ücretlerden yararlanarak geçiş yapabilirsiniz.

HGS etiketinizi Akbank Direkt İnternet’ten veya dilediğiniz Akbank Şubesi’nden alabilirsiniz. Şubemizden yapacağınız başvuru sonrası etiketinizi hemen teslim alıp, kullanmaya başlayabilirsiniz. Akbank Direkt İnternet’ten yapacağınız başvurularda etiketiniz kurye ile dilediğiniz adrese gönderilecektir .

Akbank Direkt İnternet’te Ödemeler menüsünden HGS İşlemleri adımını seçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.

HGS etiketiniz için Akbank kredi kartlarından veya vadesiz hesabınızdan otomatik yükleme talimatı verebilir, böylece HGS bakiyeniz belli bir limit altına düştüğünde belirleyeceğiniz tutarda otomatik olarak yükleme yapılacağından bakiye takibi yapmak zorunda kalmazsınız.

Ayrıca dilerseniz hesabınıza tanımlı Artı Para limitinizden de otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Böylelikle hesabınızda paranız olmasa da limitiniz dahilinde etiketinize bakiye yüklenmesini sağlayabilirsiniz.

Bankamızdan HGS etiketinizi aldığınızda kullanımına yönelik yönlendirmeleri bulacağınız HGS Etiketi Bilgi ve Kullanım Kılavuzu sizlere ücretsiz olarak verilecektir.

HGS ile ilgili işlemlerinizi Akbank Direkt İnternet’ten yapabilir hizmetimiz ile ilgili daha fazla bilgi için size en yakın Akbank Şubesi'ni ziyaret edebilir ya da 444 25 25 / 0850 222 25 25 Akbank Telefon Şubesi’ni arayabilirsiniz.

Avantajlar

  • %20 indirimli geçiş hakkından yararlanma
  • Azaldıkça otomatik bakiye yükleme ile takip gerektirmez
  • Artı Para limiti dahilinde bakiye yükleme
  • Hareket ve geçiş bilgileride takip kolaylığı ve raporlama imkanı
  • Otoyol ve köprülerden rahat ve hızlı geçiş imkanı
1. Hangi araç sınıfları için başvuruda bulunabilirim?
2. Araç sınıfları hakkında bilgi alabilir miyim?
3. HGS 1.sınıf etiket için minimum ilk yükleme tutarı nedir?
4. HGS bakiyem azaldıkça yüklemelerimi nasıl gerçekleştireceğim?
5. HGS işlemlerimi gerçekleştirebileceğim kanallar nelerdir?
6. Yabancı plakalı araçlar için HGS alabilir miyim?
7. HGS’min çalınması, kaybolması, vb. durumlarda ne yapmalıyım?