Maaş Çatı Hesabı ile yatırımlarınızı tek çatı altında birleştirin!

Tek bir çatı altında hem yatırım yaparak paranızı değerlendirdiğiniz, hem de nakit yönetiminizi gerçekleştirerek zaman kazandığınız "Çatı Hesabı", sadece maaş müşterileri için özel olarak farklılaştırıldı ve "Maaş Çatı Hesabı"na dönüştürüldü. Böylece, küçük tutarlar söz konusu olduğunda da paranız vadesizde beklemeyecek, hiçbir işlem yapmanıza gerek kalmadan, B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fon’da değerlendirilecektir. İhtiyaç duyduğunuz anda, nakit çekerken ya da transfer/ödeme yaparken, bu fonlar otomatik olarak bozulacaktır. Böylece, paranız ve maaşınız hem ilk günden değerlenmeye başlayacak hem de her an kullanıma hazır olacaktır.

Günlük nakit ihtiyacınızı karşılamak için ise vadesiz hesabınızda 480 TL bakiye tutulacaktır. Bunun için, işlemleriniz sırasında, vadesiz TL hesabınıza bağlı Akbank B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fonları’nın 480 TL’ye denk gelen kısmı bozularak vadesiz TL hesap bakiyenizin minimum 480 TL’de tutulması sağlanacaktır. Ayrıca, Çatı Hesabı’ndan Akbank B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fon alım işlemi de, 480 TL üzerindeki tutarlar için, birer pay ve katları şeklinde yapılabilecektir.

Maaş Çatı Hesabınızdan para çıkışı olması durumunda ise, her zaman olduğu gibi, aşağıdaki sıralamaya göre hesap tarama yapılarak, işleminiz gerçekleştirilecektir:

  • Çatı Hesabı Vadesiz Mevduat bakiyeniz
  • Çatı Hesabı’na bağlı B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fon bakiyeniz
  • Çatı Hesabı’na bağlı Vadesiz DTH bakiyeniz (USD veya EURO olabilir)
  • Artı Para bakiyeniz

Başvuru
Maaş Çatı Hesabı için Akbank Direkt İnternet'e başvurmanız yeterli!

Henüz Akbank müşterisi değilseniz, dilediğiniz Akbank Şubesi'ne uğrayarak Akbank müşterisi olabilir, Maaş Çatı Hesabı açtırabilirsiniz.

Akbank'ta hesabınız var fakat henüz Akbank Direkt İnternet'i kullanmıyorsanız Şifre Al'a tıklayarak veya en yakın Akbank Şubesi'nden Akbank Direkt şifrenizi alabilirsiniz.

Maaş Çatı Hesabı ile hem zamandan kazanın hem de kazancınızı katlayın.

Maaş Çatı Hesabınız sayesinde, B Tipi Kısa Vadeli Tahvil Bono Fon’da değerlendirilen paranız sürekli değer kazanırken, aynı zamanda tüm ödemeleriniz ve nakit ihtiyaçlarınız için, ATM’lerden ve Akbank Direkt İnternet'ten 24 saat boyunca kullanımınıza hazır olacaktır.

Yeni avantajları ile Çatı Hesabınızı iyi günlerde kullanmanızı dileriz. Çatı Hesabınızın özellikleri içinde yer alan "otomatik fon alım" avantajını kullanmak istemiyorsanız, Çatı Hesabınızı standart bir vadesiz hesaba çevirmeniz yeterlidir.

Bunun için Akbank Direkt İnternet'e başvurmanız yeterli olacaktır. Maaş Çatı Hesabı ile hem zamandan kazanın hem de kazancınızı katlayın.

Akbank Direkt İnternet'ten Hesap Aç! Akbank Direkt Şifreni Al!
​​