Hareketsiz Hesap Bilgilendirmesi

​​​​

Bankamızda son 180 gündür hareket görmeyen vadesiz hesabınıza ilişkin olarak e-mail veya sms yoluyla tarafınıza bilgilendirme yapılmıştır. Hareketsiz hesabınıza ait 2013 2. yarı Hesap İşletim Ücreti tahsilatı 26 Nisan 2014 tarihinde yapılacaktır. Bu tarihe kadar hesabınızı kapatmanız durumunda, hesabınızdan hesap işletim ücreti alınmayacaktır.

Bankamızda bulunan vadesiz hesaplarınızı aşağıdaki kanallarımız aracılığıyla herhangi bir ücret ödemeksizin kapatabilirsiniz.

Eğer vadesiz hesabınıza bağlı fatura talimatı, ödeme emri, sigorta talimatı gibi hesaba bağlı ürün veya talimatlarınız varsa hesabı kapatmadan önce bu ürünleri iptal ettirmeniz gerekmektedir.

Hesabınızda bakiye olması durumunda hesabı kapatmadan önce bu bakiyeyi virman yaparak bankamızdaki başka bir hesabınıza aktarabilir veya farklı bankalardaki hesaplarınıza transfer edebilir veya nakit çekebilirsiniz.

Hesabınızı hemen Akbank Direkt İnternet’ten kapatmak için tıklayın.

Hesap Kapama Kanalı Vadesiz Hesap Nasıl Kapatılır?
Akbank Direkt İnternet Şubesi Akbank Direkt Internet şubede “Hesaplarım” menüsünden “Vadesiz Hesaplarım” seçeneğinden
kapatılmak istenen hesap seçilir ve “Hesabı Kapat” butonuyla hesap kapatılır. Müşterini numaranız ve Akbank Direkt İnternet şifreniz ile hesabınıza hemen giriş yaparak vadesiz hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Dilerseniz Akbank Direkt İnternet’e Kredi Kartı numarası il giriş yaparak da vadesiz hesap kapatma işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.
ATM’lerimiz ATM’den “Hesap İşlemleri” ardından gelen ekranda “Vadesiz Hesap İşlemleri” butonuna basılır. Vadesiz Hesap Kapama butonuyla ATM’den açılmış ve neo karta bağlı vadesiz hesaplar kapatılabilir. Neo karta bağlı ana hesabın kapatılması isteniyorsa şubelerimizle iletişime geçilmelidir.

Şubelerimiz

Dilediğiniz bir şubemize giderek vadesiz hesabınızı kapatabilirsiniz.

Çağrı Merkezimiz Hareketsiz hesaplara ilişkin bilgi ve hesap kapama işlemleri için 444 25 25 nolu telefonumuzdan Çağrı Merkezi’mizle iletişime geçebilirsiniz.

Bankacılık İşlemleri menüsündeki Mevduat İşlemleri / Hareketsiz Hesap Kapama fonksiyonu aracılığı ile Sesli Yanıt Sistemi üzerinden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabınızda bakiye olması halinde, hesap kapatılamamaktadır. Bu durumda hesabınızdaki bakiyeyi bankamızdaki başka bir hesabınıza virman yapabilir ve ya farkli bir bankadaki hesabınıza transfer edebilirsiniz.

Çağrı Merkezi’mizde para transferi işlemi yapabilmek için “Parola”ya sahip olmanız gereklidir.

Parola’ya sahip değilseniz, hesap kapama işlemini Şubelerimizden, ATM’lerimizden ve Akbank Direkt İnternet’ten yapabilirsiniz.
 

Bankamız Hesap İşletim Ücreti tahsilat prensiplerine ilişkin güncel bilgiyi Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfamızdaki Hesap İşletim Ücreti bölümünden alabilirsiniz.​​​​

Akbank Direkt Şifreni Al! Hesap Kapatma
​​ ​
​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​